توضیحات تور کربلا

شهر مقدس کربلا در صد کیلومتری جنوب غربی بغداد واقع شده است.
در زمان حیات امام علی (ع) این شهر را به اسامی نینوا و شط الفرات نیز می‌شناختند. جمعیت شهر کربلا براساس آمار سال ۲۰۰۳ در حدود ۵۷۲.۳۰۰ نفر است و این شهر مرکز استان کربلا است. 
شهر کربلا پس از شهر‌های مکه، مدینه منوره، بیت‌المقدس و نجف، مقدس ترین شهر شیعیان جهان محسوب می‌شود. در واقع در نزدیکی همین شهر بود که واقعه مصیبت بار عاشورا رخ داد.

 

● ریشه نام کربلا
نظریات زیادی درباره ریشه‌زبانی نام کربلا وجود دارد. برخی بر این باورند که نام کربلا در زبان آشوری کهن ریشه دارد و از دو بخش کرب به معنای نزدیک و الله به معنای خداوند گرفته شده است. 
برخی دیگر مانند یاقوت حموی جغرافی دان مسلمان بر این باورند که نام کربلا از واژه عربی کربلاط به معنای زمین نرم اخذ شده است. برخی دیگر نیز معتقدند این واژه در اصل برگرفته از زمان فارسی و دو کلمه کار و بالا است.

درباره کربلا
کربلا از ثروتمندترین شهر‌های عراق است و منابع اصلی درآمد آن از زائرین اماکن متبرکه و کشاورزی است و بویژه محصول خرما است. این شهر از دوبخش قدیم یا بخش مذهبی و کربلای جدید تشکیل شده است. مدارس اسلامی و ساختمان‌های دولتی زیادی نیز در کربلا متمرکز شده‌اند.

مرقد مطهر امام حسین (ع) که در برخی از منابع نیز آن را مسجد‌الحسین(ع) نامگذاری کرده‌اند، در مرکز بخش مذهبی شهر کربلا قرار دارد.در روز عاشورای حسینی بسیاری از مسلمانان و شیعیان جهت زیارت این مکان مقدس به شهر کربلا می‌آیند. بسیاری از زائران مسن نیز به کربلا می‌آیند تا آخرین سال‌ها و روز‌های زندگی خود را در این شهر مقدس سپری کنند.

به دلیل وجود مرقد مطهر امام حسین در شهر کربلا ، 100 مسجد و 23 مدرسه دینی در این شهر ساخته شده‌اند.

 

* شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می کند *

 

021-42371


برنامه سفر

گشت های نجف: مسجد کوفه، مسجد سهله .حرم امیر المومنین(علیه السلام) گشت های کربلا: خیمه گاه، تل زینبیه، مقام صاحب الزمان(عج)، باغ امام صادق(ع)، نهر فرات، کف العباس، مقام حضرت علی اکبر(ع)، مقام حضرت علی اصغر(ع).بین الحرمین، حرم حضرت ابوالفضل(علیه السلام) و حرم حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)


لوازم ضروری

لوازم بهداشتی و شخصی، صندل سبک برای پیاده روی ، عینک آفتابی، کلاه نقاب دار سفید. ملحفه به تعداد اعضای خانواده


بیمه حوادث تروریستی

ساعات گشت ها و کلیه قوانین توسط مدیر کاروان انجام شده و در تمام طول سفر ،تمامی کارهای شخصی و گشت شهری با مدیر کاروان هماهنگ گردد.