تجربه ای آرام در ییلاق زندانه 1395/04/03

ییلاق "زندانه"، با مردمی گرم و مهربان، می‌تواند مکان مناسبی برای چنر روز توقف کوتاه و سپری کردن لحظاتی آرام و رویایی باشد

این روستا در دهستان ییلاقی ارده قرار دارد. برای رفتن به ییلاق زندانه ابتدا باید از رشت به رضوانشهر و سپس از آنجا به سمت پونل و در ادامه جاده‌ی پونل به خلخال رفته و حدود 45 کیلومتر را در دل کوه‌های زیبای جنوب غرب گیلان طی کنید. زندانه در ارتفاعات قرار دارد، به همین علت پوشیده از مراتع سرسبز و زیباست. این روستا هنوز دارای برق نیست و ساکنین آنجا از موتور برق برای مصارف برقی استفاده می‌کنند. گرچه با بودن چراغ‌های گازی و نفتی برای روشنایی شاید حتی نیازی به برق نیز نباشد. ساکنین زندانه جدا از چراغ‌های گازی از هیزم برای گرما و گاه پخت‌و‌پز استفاده می‌کنند. بنابراین در سرمای ارتفاعات می‌توانید در داخل کلبه‌های دنج این مکان و در کنار بخاری هیزمی لحظات دوست‌داشتنی تجربه کنید. مینطور با وجود گله‌های متعدد گوشفندان این امکان برایتان وجود دارد تا به انواع مواد لبنی و گوشت تازه‌ی گوسفند دسترسی داشته باشید. همینطور می‌توانید با هماهنگی با صاحب‌خانه از سبزیجاتی که در حیاط کلبه کاشته شده‌اند استفاده کنید.

 تا دیر نشده تجربه‌ی سفر به این ییلاق دوست‌داشتنی را از دست ندهید. آن هم سفری اختصاصی که در آن شما یکی از معدود افراد ساکن در آن مکان خواهید بود.

 

 

 

   


آوای گردشگران یاس