هزار جریب کوهستانی 1395/04/05

گردش در جنگل های تو در تو و چشم نواز

وسعت منطقه هزار جریب به حدی زیاد است که از هر راهی به آنجا سفر کنید ، به دل طبیعت بکر و زیبای آن پا خواهید گذاشت. چنان که هر تابلویی شما را به سمت هزار جریب هدایت کند . ابتدای ورودی آن ، جنگل پهناور و شگفت انگیزی است که بسیار دیدنی و چشم نواز است. اگر از گلوگاه بروید ، ( توسکا چشمه ) پذیرای شماست و اگر از نکا در حرکت باشید ، به جنگل های ( زاغمرز ) خواهید رسید .

جاده های جنگلی این مناطق که همه به هزار جریب ختم می شوند ، آنقدر زیبا و آرامش بخش است که شما را حتی برای لحظاتی هم که شده ، مجبور به توقف در کنار جاده می کنند . مسیرهایی باریک و پر پیچ و تاب ، با انبوهی از جنگل ها و شاخه های درهم تنیده که واقعا جذاب و خاطره انگیز است. برای دیدن هزار جریب ، باید به شهر زیبای ( نگا ) در 33 کیلومتری جنوب غربی بهشهر و در مسیر راه اصلی ساری- گرگان بروید. منطقه زیبای ( هزار جریب ) دلربای هر گردشگری بوده و خواهد بود . سرزمینی که هنوز جاذبه های بکر و ناشناخته بسیار زیادی دارد. دره های دل انگیز ، رشته کوه های سر سبز ،رودها ، چشمه ها و آبشارهای پر آب و گوارا که از عمق کوه های البرز سرازیر است ، همراه با مراتع وسیع ودرختان بلند و قطور و کهن ، سرزمین رویایی ( هزار جریب ) را پدید آورند.

( هزار جریب ) در واقع ،دارای اقلیم کوهستانی و عریضی است که جنوب شرقی مازندران تا جنوب غربی گلستان را شامل می شود و هزار جریب نکا ،قسمتی از این اقلیم بزرگ است که دیدنی های خاص و منحصر به فردی دارد و در ایام زمستان هم می توانید سفری دلچسب به به آنجا داشته باشید .

 


آوای گردشگران یاس