پیست اسکی بین المللی توچال 1395/04/05

اسکی بازان و کوهنوردان تهران که در فصل زمستان از دیدن قله پر برف توچال لذت می برند ، همیشه این آرزو را داشتند که بتوانند در نزدیک ترین محل به تهران ورزش کنند .

این آرزو توسط چندین کوهنورد و اسکی باز علاقه مند در سال 1355 به حقیقت پیوست .

در این سال با تاسیس تله کابین و راه اندازی آن تا قله 3944 متری توچال ، این امکان فراهم شد تا در هر زمان به فاصله تنها 5 کیلومتر از میدان تجریش در کوه های شمال تهران به اسکی کردن پرداخت .

پیست اسکی توچال که قرار بود یکی از بزرگ ترین پیست های اسکی جوان شود ، به دلیل مشکلات و متوقف شدن پروژه ها در زمان جنگ تحمیلی تنها دو پیست آن ، که یکی در ارتفاع 2935 متری و دیگری در قله توچال قرار دارد ، به بهره برداری رسید و در حال حاضر تنها پیست اسکی قله قابل استفاده است .

اما پروژه تله کابین توچال که در آن زمان منحصر به فرد بود ، منطقه پشت قله را نیز شامل می شد که در حدود نصب 12 دستگاه بالابر در آن طراحی شده بود و تا قله دیزین پیش می رفت و امکان 7 ماه اسکی کردن را برای علاقه مندان فراهم می کرد .

در حال حاضر ایستگاه 7 تله کابین توچال با وجود دو تله سیژ و یک تله اسکی در فصل زمستان از اواسط آبان تا اواسط خرداد ماه پذیرای ورزشکاران می باشد .

امکانات رفاهی این پیست شامل یک هتل و دو رستوران است .

این پیست نیز از سوی فدراسیون جهانی عنوان بین المللی به خود گرفت و تا به حال چندین دوره مسابقه بین المللی اسنوبرد با حضور قهرمانان جهان و المپیک در آن برگزار شده است .

پیست اسکی توچال فضای جالبی دارد ، میان دو دوره ، به دور از هرگونه شلوغی ، شاید بتوان آن را دنج ترین پیست اسکی نامید ، دنج ترین و پرطرفدارترین . گذراندن یک شب در هتل این پیست تجربه جالبی است که باید دست کم یک بار لذت آن را چشید .

شب هنگام وقتی چراغ ها سرتاسر محوطه را روشن می کنند ، نمایی جالب پدید می آید .

البته ماندن در هتل پیست اسکی توچال مزیت دیگری هم دارد و آن ، این است که شما را از صف های طولانی برای سوار شدن به تله کابین بی نیاز می کند .


آوای گردشگران یاس