لذت قدم زدن در جنگل النگدره 1395/04/05

لذت قدم زدن در جنگل النگدره

پارک جنگلی (( النگدره )) ، با 185 هکتار مساحت در دامنه جنگل های انبوه شمالی قرار دارد که از پوشش درختان جنگلی برخوردار است . این جنگل قدمت بسیار زیادی داشته و از گذشته مورد توجه مردمان بوده است .

جنگل (( النگدره )) یکی از هفت منطقه نمونه گردشگری کشور است که در فاصله پنج کیلومتری جنوب غرب گرگان قرار دارد.

این جنگل زیبا که با درخت هایی همچون انجیلی و ممرز ، توسکا ، لرگ ، افرا ، بلوط ، بید ، شیردار و خردمندی پوشیده شده ، یک رودخانه و چندین چشمه زیبا نیز دارد و تقریباَ در تمام فصول سال پذیرای گردشگران و طبیعت دوستان زیادی است. در بهار و تابستان هوای خنک و مطبوع جنگل ، در پاییز رنگ آمیزی زیبای درختان و در زمستان پوشش چشم نواز برف و همچنین برف بازی، طبیعت دوستان را به سمت خود فرا می خواند.

چرا برویم ؟

تفرج در جنگل، قدم زدن در هوای پاک و مطبوع جنگلی، پیک نیک و ورزش صبحگاهی در مسیر آسفالته جنگلی، از لذت بخش ترین تفریحاتی است که می توانید در این سفر داشته باشید.

تاریخچه :

پارک جنگلی النگدره ، با 185 هکتار مساحت در دامنه جنگل های انبوه شمالی قرار دارد که از پوشش درختان جنگلی بر خوردار است. این جنگل قدمت بسیار زیادی داشته و از گذشته مورد توجه مردمان بوده است. محوطه النگدره که مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان گرگان ، بخش مرکزی، شمال پارک جنگلی النگدره واقع شده،در تاریخ 10 بهمن 1383 با شماره ثبت 11292 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

دیگر چه ؟

چند سالی است که شهرداری گرگان در این منطقه امکانات رفاهی را فراهم آورده است تا مردم با آسودگی بیشتری بتوانند در این پارک استراحت و تفریح کنند. از جمله این امکانات ، زمین بازی کودکان ، سرویس بهداشتی ، شیرهای آب ، نمازخانه ، مکان هایی برای کمپینگ و پیک نیک است. همچنین در این جنگل جاده آسفالت زیبایی احداث کرده اند که دویدن و قدم زدن و ورزش صبحگاهی را در این جنگل مطبوع و دل انگیز کرده است.

 

  

 


آوای گردشگران یاس