به قلب طبیعت زیبا و شگفت انگیز 10 کشور برتر جهان سفر کنید. 1395/07/29

حیات وحش رام نشده!

به قلب طبیعت زیبا و شگفت انگیز 10 کشور برتر سفر کنید.

منظور ما از «سفر سیاحتی» در اینجا، سفر به مکان هایی است که دارای حیات وحش زیبا می باشند. کشورهای این چنینی، معمولاً در آفریقای شرقی می باشند. علاوه بر آفریقا، مکان های بسیار دیگری نیز در دنیا وجود دارند که مردم برای دیدن حیات وحش و سکونتگاه حیوانات گوناگون، به آنجا سفر می کنند. برای آشنایی بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

بدون شک، آفریقا یکی از بخش های بارز جهان است که حیات وحشی شگفت انگیز و قابل توجه دارد. با این حال، مکان های مشابه دیگری نیز وجود دارند که سفر به آنها خالی از لطف نیست. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه زیادی به سفرهای سیاحتی دارند، دراین صورت رفتن به قلب کشورهای آفریقایی، دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارید. در این کشورها چیزهای زیادی خواهید دید؛ ممکن است با موجوداتی که نسل شان در معرض انقراض است، آشنا شوید یا طلوع و غروب خورشید را نظاره گر باشید که در نوع خود بسیار زیبا و چشم انداز است. در ادامه با 10 کشور برتر جهان برای سیاحت های اکتشافی آشنا خواهیم شد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه شدیدی به سفرهای سیاحتی دارند، در این صورت رفتن به قلب کشورهای آفریقایی، دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارید در این کشورها چیزهای زیادی خواهید دید؛ ممکن است با موجوداتی که نسل شان در معرض انقراض قرار دارد، آشنا شوید یا طلوع و غروب خورشید را نظاره گر باشید که در نوع خود بسیار زیبا و چشم نواز است.

1-     تانزانیا؛ فراتر از تصور

تانزانیا یکی از بهترین مکان های دنیا برای  گشت و گذار در طبیعت است. اما شهرت این کشور برای گشت و گذار در بیابان و دیدن حیواناتش نمی باشد؛ موجودات آبزی فراوانی که در «مرداب فوندو» تانزانیا وجود دارد، چشم هر بیننده ای را خیره می کند. وقتی صحبت از حیات وحش آفریقا می شود، اغلب مردم تنها به بیابان ها و حیواناتی مانند شیر، زرافه و میمون فکر می کنند. آما آفریقا چیزی فراتر از اینها برای عرضه کردن دارد. نکته جالب توجهی که در مورد مرداب فوندو وجود دارد، این است که می توانید در آن حیوانات عجیبی را ببیند که تنها اسمشان را شنیده اید. یکی از این موجودات، وال های غول پیکر هستند که دیدن آنها از نزدیک، تجربه ای بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

2-     امپراتوری حیوانات در «بوتسوانا»

بیابان«کالاهاری» در کشور بوتسوانا می باشد. این بیابان، از جمله مکان هایی می باشد که شدیداً با کمبود آب مواجه است. با وجود میزان بارش بسیار کم در کالاهاری، این بیابان یکی از منحصر به فرد ترین حیات وحش های جهان را داراست. سفر به بیابان کالاهاری به نوبه خود بسیار جالب است و طی آن می توان نکات زیادی  را آموخت. امپراتوری حیوانات در این نواحی نیز به نوبه خود جالب توجه است. حتی با وجود گرمای شدید و برهوتی که حاکم بر این بیانان است، سفر در آن می تواند امری لذت بخش باشد. گشت و گذار در صحرای وسیع و خالی از سکنه این مکان تجربه ای نو برایتان به اارمغان می آورد که ارزش در میان گذاشتن با دیگران را دارد. نکته جالب توجه این که هتل ها یا مهمانسراهای بسیار کمی در بوتسوانا قرار دارد. پس اگر روزی به یکی از این هتل ها رفتید، با آسودگی خاطر استراحت کنید؛ چرا که گردشگران زیادی در اطراف خود نخواهید دید.

3-     دیدار با سلاطین آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از توسعه یافته ترین کشورهای قاره آفریقا به حساب می آید. این کشور توسعه یافته، امکانات خوبی برای سفرهای سیاحتی در اختیار گردشگران قرار می دهد. یک پارک ملی به نام «پارک ملی کروگر» در آفریقای  جنوبی قرار دارد که دارای حیات وحش  بسیار گسترده ایی است. در این پارک، حیوانات زیادی زندگی می کنند که برخی از آنها نیز بسیار خطرناک هستند. با این حال، جای نگرانی نمی باشد؛ چرا که افراد زیادی در این پارک کار می کنند که امنیت شما را در مقابل موجودات خطرناک آن، ضمانت می کنند. بنابراین، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به همراه خانواده خود به این پارک رفته و عکس های به یاد ماندنی بگیرید. جالب تر اینکه بازدیدکنندگان از این مناطق در درون خودروهایشان زندگی طبیعی حیوانات وحشی را نظاره می کنند.

4-     استرالیا، سرزمین کانگوروها

استرالیا که کوچک ترین قاره جهان می باشد، با کانگوروهای معروف و دوست داشتنی خود، مکانی بسیار مناسب برای گشت و گذار در حیات وحش محسوب می شود. در سفر به استرالیا می توانید کانگوروهای بسیاری را ببینید؛ چرا که خانه اصلی این موجودات، این قاره است. در استرالیا، دو پارک ملی معروف به نام های «پارک ملی داروین» و «پارک ملی کاکادو» وجود دارد که دارای مناظر بسیار دیدنی و شگفت انگیزمی باشند. بدون شک بهرترین جاذبه گردشگری استرالیا، کانگوروهای آن است ولی علاوه بر آن، سوارکاری روی شتر مرغ نیز خاطره ای بسیار به یاد ماندنی خواهد بود.

5-     اسرار حیات وحش هندوستان

هند یکی از رده های بهترین کشورهای جهان برای سفرهای اکتشافی و سیاحتی را به خود اختصاص داده است. نمایش خیره کننده یوزپلنگ های سفید و پلنگ ها در کوه های تبت، جنگل هایی که قدمتشان به میلیون هاسال پیش می رسد و در دل خود اسرار زیادی از حیواناتی مانند شیر، مار و موجودات جالب دیگر دارند، همه و همه به قدری زیبا هستند که تنها باید از نزدیک آنها را دید. پارک ملی رانتامبور در هند، یکی از بهترین مکان های دنیا برای دیدن ببر، روباه و بسیاری از موجودات دیگر است. پارک های ملی فراوانی در این کشور وجود دارد که هر یک دارای گونه های جانوری متفاوتی هستند.

6-     طبیعت دست نخورده تایلند

تفاوت خاصی در حیات وحش تایلند و هند وجود ندارد. در هر دوی این کشورها، موجودات بسیاری برای تماشاکردن وجود دارند. ممکن است به قدری در تایلند حیوانات مختلفی ببینید که فکر کنید جزیی از شهروندان این کشور هستند. شاید این موجودات تعجب شما را برانگیخته نکنند، اما تعدادشان به قدری زیاد است که ممکن است احساس کنید در محیطی بیگانه و به دور از جامعه انسانی هستید. پارک هایی در تایلند وجود دارد که 5 الی 10گونه مختلف از یک جانور در آنها زندگی می کنند. حتی می توانید بر فیل های بزرگ نیز سوار شوید.

7-     سافاری به قلب طبیعت کنیا

یکی دیگر از مکان های بسیارعالی برای بازدید از حیات وحش، کنیا می باشد. این کشور به خاطر تورهای حیات وحش(سافاری) بسیار معروف است که طی آن می توانید تعداد بسیاری ببر، پلنگ، فیل و کرگدن را ببینید. وقتی صحبت از حیات وحش و گونه های مختلف جانوری می شود، کنیا چیزی فراتر از آنچه که فکرش را بکنید برای عرضه کردن دارد. پس بهتر است برای یک بار هم که شده، به این کشور سفر کنید و از مناظر  و جانوران گوناگو آن لذت ببرید.

«دره گسل بزرگ» و «دریاچه نیوشا» یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کنیا به شمار می روند. در این کشور همچنین می توانید با فرهنگ قبایل بسیاری مانند قبیله ماسای آشنا شوید. به عنوان آخرین نکته، سفر به کنیا تجربه کم نظیری خواهد بود. 

8-     ماجراجویی در طبیعت وحشی مالاوی

اکنون نوبت معرفی حیات وحش مالاوی است. نام این کشور برای بسیاری از مردم جهان ناشناخته است، اما در عین حال، یکی از بهترین مکان ها برای سفر اکتشافی محسوب می شود. تنوع گونه های جانوری آبزی و مناظر دیدنی مالاوی، این کشور را به مکانی شگفت انگیز تبدیل کرده است. مالاوی رودخانه ها و سواحل بزرگی دارد. به همین دلیل، موجودات آبزی فراوانی در آن زندگی می کنند. علاوه برین موجودات آبزی، حیوانات دیگری نیز در مالاوی وجود دارند که در خشکی های این کشور به زندگی خود ادامه می دهند. برخی از این حیوانات عبارتند از: شیرها، پلنگ ها،فیل ها و غیره. اگرچه بسیاری از مردم حتی نام مالاوی راهم نشنیده اند، اما کسانی که با سفرهای اکتشافی آشنایی دارند، این کشور را در صدر فهرست خود قرار می دهند.

9-     راز بقا در جنگل های آمازون

اگر این سوال در ذهنتان وجود دارد که برای تماشای جنگل های بارانی کجا بروید، بهترین پاسخ برای شما، برزیل است. جنگل های اسرارآمیز و بی نظیر آمازون در برزیل واقع شده که تجربه بسیارجالبی از یک سفر اکتشافی برایتان به ارمغان خواهد آورد. چیزهای زیادی برای دیدن در این جنگل ها وجود دارد. موجوداتی مانند جگوار که نسل شان نیز در معرض خطر انقراض قرار دارد که در جنگل های آمازون برزیل زندگی می کنند. اگر خواهان دیدن این جانوران خطرناک می باشید، بایستی به برزیل سفر کنید. در سفر به جنگل های آمازون ممکن است با مارهای عظیم الجثه«آناکوندا» نیز روبه رو شوید که هم در فیلم ها و هم در واقعیت، بسیار ترسناک هستند. از دیگر جاذبه های گردشگری حیات وحش برزیل می توان به درختان بلند، «رودخانه آمازون» و حیوانات متعدد که تعجب تان را برخواهد انگیخت، اشاره کرد.

10-سفر شگفت انگیز به بیابان های مصر

اگر قصد دارید بهترین تجربه از یک سفر اکتشافی و سیاحتی در حیات وحش را تجربه کنید، باید به مصر سفر کنید. این کشور به لحاظ جغرافیایی در مکانی واقع شده که دارای بیابان های فراوان است. اما جای نگرانی نمی باشد؛ می توانید با یک شتر به قلب بیابان رفته و با موجوداتی که در شرایط سخت صحرا زندگی می -کنند، آشنا شوید. مصر مثال خوبی است برای درک این موضوع که موجودات مختلف چگونه می توانند بدون آب و مدت ها در شرایط آب و هوایی گرم و طاقت فرسا زندگی کنند.

 

            

          

          

           

 


آوای گردشگران یاس