طلوع آفتاب در غربی ترین گوشه جغرافیایی ایران 1395/06/17

دیار طلوع آفتاب در غربی ترین گوشه جغرافیایی این سرزمین پهناور و در مجاورت کشورعراق و استان های لرستان و کرمانشاه جای گرفته است. استان سرسبز و کوهستانی ایلام همچون نگینی در صدف در دل کوه های سر به فلک کشیده و همیشه استوار زاگرس جای گرفته و دارای جاذبه های فراوانی برای جذب گردشگر است.

دره های شگفت، رودها و آبشارهای طرب انگیز، غارهای بینظیر، کوه های سر به فلک کشیده، اقلیم های متنوع آب و هوایی، همجواری دیدنی کوه و دشت، سادگی هزار رنگ طبیعت وحشی، صداقت فرهنگ و هنر و چشم اندازهای بدیع استان، ایلام را به شاهکار خلقت ایران تبدیل کرده است.

استان ایلام همچون ستاره ای تابناک بر آسمان تاریخ و فرهنگ ایران زمین می درخشد و آثار تاریخی بسیار فراوان به جای مانده از تمدن های گذشته حکایت از ریشه دار بودن تاریخ و فرهنگ این دیار در قرن های گذشته دارد. به راستی دیار ایلامیان که از هزاره های قبل از میلاد تا کنون به صلابت قلاقیران بوده و آوازه مردان و زنان سخت کوش و حماسه ساز آن در بزم و رزم دهل و سرنا شمیده میشود، بعنوان استانی میهمان نواز پذیرای گردشگران و دوستداران خود است.

تفاوت زیادی میان توصیف یک منطقه و بازدید آن؛ این تفاوت در مناطقی چون ایلام دو چندان جلوه می کند. معنای این سخن را کسانی در عالم واقعیت درک خواهند کرد که از نزدیک ایلام را دیده باشند.

 

   

 

  


آوای گردشگران یاس