اندرس؛ وحشی ترین انتخاب 1395/05/05

دره " اندرس " در مسیر کرج به چالوس قرار دارد. این دره در همسایگی گچسر، سیاه بیشه و گردنه کندوان در جاده چالوس قرار گرفته و دارای سه دره عمیق است. نام نخستین دره " اندرس " و دو دره دیگر " اولا " و "چهارباغ " است.

 شرایط جغرافیایی در این منطقه به گونه ای است که حتی در فصل تابستان نیز ممکن است دره نوردهای علاقه مند به عبور از آبشارهای اندرس با بارش باران نیز مواجه شوند، بنابراین آبشار نوردی در  دره های اندرس اندکی دشوار و نیازمند یک گروه و البته بلد مممحلی است. پس پیشنهاد می شود برای آبشار نوردی تابستانی در این منطقه حتما با یک تورطبیعت گردی همراه شوید؛ چرا که دره اندرس علی رغم تمام زیبایی های طبیعی، با آن آبشارهای بکر و دست نخورده اش نیاز به همراهان متخصص دارد. حوزه آبریز این دره بسیار وسیع است و برای همین هم پیشنهاد بعدی به علاقه مندان آبشارنوردی این است که حتما شرایط آب و هوایی منطقه را پیش از برگزاری برنامه دره نوردی شان چک کنند تا در این صورت بارش باران های تابستانی در اندرس دچار سیل و مشکلات پس از آن نشوند و بتوانند از برنامه تفریحی ماجراجویانه خود بیشترین استفاده را ببرند.

دره " اندرس " مملو از پوشش های گیاهی و جنگل های انبوه از درختان توسکا، بلوط، افرا، شمشاد و نارون و حتی آلوی جنگلی است، بنابراین علاوه بر دره نوردی و پریدن در آبشارهای مسیر می توانید یک دل سیر از آلوهای جنگلی هم بخورید.

 

 

  

 


آوای گردشگران یاس