صدای دل انگیز ریزش آب در کوهستان 1395/05/04

آبشار زیبای آبسر با ارتفاع حدود 25 متری در 25 کیلومتری جنوب شرق شهرستان " رابر " در استان کرمان و در حدود هفت کیلومتری روستای آبسر در دره ای عمیق در شمالی ترین بخش ارتفاعات بحر آسمان واقع شده است.

برای دسترسی به این آبشار بایستی از طریق جاده " رابر – جیرفت " جاده فرعی امامزاده سید مرتضی، دو کیلومتر مانده به روستای سیدمرتضی، جاده خاکی آّشار را پیمود تا به آن دسترسی پیدا کرد. منطقه بحر آسمان مجموعه ای کوهستانی است که به همراه جبال بارز طولانی ترین و مرتفع ترین رشته کوه جنوب شرقی کشور را ایجادکرده است. آبشار آبسر با صدای دل انگیز ریزش آب خود شور و اشتیاق خاصی به فضا بخشیده و نگاه هر بیننده ای را مجذوب خود می کند.

این آبشار بر دیواره های تیره رنگ و سنگی جریان دارد که با برخورد جریان آّب با تخته سنگ ها، علاوه بر شدت بخشیدن به صدا و خروش آب و حرکت در لا به لای گل سنگ ها، خزه ها و گیاهان مسیر، تصویر زیبایی از خود رقم زده و صحنه شگفت انگیزی را به وجود می آورد. بارش سالانه نسبتا زیاد باران و بویژه برف در این منطقه چشمه های فراوان با منابع آّی زیاد را فرراهم آورده است که این چشمه ها باعث شکل گرفتن رودخانه های کوچک و بزرگی میشود.

 

 

 

   


آوای گردشگران یاس