پیست بین المللی دیزین 1395/04/05

 

پیست بین المللی دیزین

دیزین نه تنها مهم ترین پیست اسکی ایران است . بلکه معتبرترین پیست اسکی در کل خاورمیانه به شمار می رود .

این پیست که در شمال تهران قرار گرفته ، اولین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تایید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته است شد و عنوان بین المللی به خود گرفت. رسمیت این پیست وابسته به امکانات ویژه و خاص است که شامل نکات فنی مانند شیب مسیر ، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی می شود. بر خلاف بعضی از پیست ها ، استفاده از برد اسکی در دیزین مجاز است و همین مساله باعث می شود تا افراد بیشتری توجه شان به این پیست جلب شود .

دیزین در شمال کوه های تهران و به فاصله 123 کیلومتری ازمسیر جاده چالوس و 71 کیلومتری از مسیر شمشک واقع شده است . چهار تله کابین ، دو تله سیژ ، 9 تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی در این پیست نصب شده است . ارتفاع پایین ترین نقطه آن از سطح دریا 2650 متر و بلندترین نقطه آن 3600 متر می باشد .

مدت زمان فصل اسکی در دیزین که بیشترین زمان را برای اسکی بازان در ایران فراهم آورده ، از اوایل آذرماه تا اواسط اردیبهشت ماه می باشد. امکانات رفاهی این پیست بنا به توسعه وسعت منطقه شامل دو هتل ، 19 کلبه و 6 رستوران است .

فعالیت مجموعه دیزین به فصل زمستان محدود نمی شود ، در سال 1372 با نظر فدراسیون جهانی اسکی و همکاری متخصصان این رشته کلنگ احداث پیست اسکی روی چمن در این منطقه زده شد که در تابستان ، ورزش اسکی روی چمن در این پیست توسط علاقه مندان صورت می پذیرد .

اگر اسکی سوار حرفه ای هستید و دوست دارید فضایی شاد را برای اسکی تجربه کنید ، این پیست مناسب ترین است.

 

 


آوای گردشگران یاس