مجمع شاعران به خاک خفته 1395/04/05


آرامگاه و بنای یادبود موسوم به مقبره الشعرا یکی از نمادهای شهر تبریز است. اینجا محل یک گورستان تاریخی بنام گورستان سرخاب بود که ده ها تن از شعرا و عرفای بنام ایران همچون مولانا عبدالقادر نخجوانی، خاقانی شروانی، اسدی توسی، ظهیرالدین فاریابی، قطران تبریزی و انوری ابیوردی در آن به خاک سپرده شده اند.

خنکای هوا در کهنه ده 1395/04/03


پس از عبور از پل و دوراهی گچسر در کنار جاده چالوس، به یک راه فرعی شنی برمیخورید و پپس از پیمودن حدود 5 کیلومتر به روستای کهنه ده می رسید.

ماجراجویی معلق اوج ترس و هیجان بر روی پل پیرتقی 1395/04/03


اگر برنامه سفری دارید که علاوه بر لذت بردن از آب و هوای خوب و ماجراجویی در طبیعت بکر، هیجان را با گذر از پلی طولانی و معلق تجربه کنید، نیاز به سفر به خارج از کشور ندارید، شمال غرب کشور عزیزمان در استان اردبیل، پل معلق پیرتقی با ارتفاع 60 متر از رودخانه و طول 165 متر و عرض یک متر مناسب ترین جا برای شماست.

صعود به ساوالان از شابیل 1395/04/03


مبدا صعود به ساوالان آبگرم شابیل است. در ماههای صعود اتومبیلهای لاندرور بسیار زیادی در کنار استخر این آبگرم قرار دارند که آماده حمل کوخنوردان به پناهگاه اصلی می باشند.

چاه مرتاض علی 1395/04/03


در فاصله 2 کیلومتری از گنبد عضد بر فراز کوهستان شمال شرقی شیراز بنای زیبایی به چشم میخورد که تحت عنوان چاه مرتاض علی معروف است.

پل هفت چشمه 1395/04/03


پل هفت چشمه در اردبیل، میدان پانزده خرداد ابتدای خیابان ساحلی و روی رودخانه بالیقلوچای واقع شده است. این پل که بنام ججین، پل داشکسن، یدی گوزلی و کورپی قرمزی نیز نامیده می شود، دارای هفت چشمه است و از آثار دوره صفوی محسوب می شود.

دُم دُم سحری بوشهر 1395/04/03


صدای دل انگیز " دُم دُم سحری " هنوز در کوچه پس کوچه های شهر بوشهر در ماه رمضان می پیچد و آوای نیایش سر می دهد. آبی بنوش، گلی گشو و عید تلخک از جمله آیین های مهم استان بوشهر در ماه مبارک رمضان است.