پایتخت انگلستان شمالی؛ یورک 1395/08/02


«یورک» بر خلاف شهرهای دیگر انگلستان بدون ترافیک می باشد؛ انگار سبک و سیاق قرون وسطی هنوز اینجا پابرجاست؛ کوچه های سنگ فرش ، خانه های عجیب و غریب و کلیساهای باستانی حکایت از وجه باستانی یورک دارد.

به قلب طبیعت زیبا و شگفت انگیز 10 کشور برتر جهان سفر کنید. 1395/07/29


منظور ما از «سفر سیاحتی» در اینجا، سفر به مکان هایی است که دارای حیات وحش زیبا می باشند. کشورهای این چنینی، معمولاً در آفریقای شرقی می باشند. علاوه بر آفریقا، مکان های بسیار دیگری نیز در دنیا وجود دارند که مردم برای دیدن حیات وحش و سکونتگاه حیوانات گوناگون، به آنجا سفر می کنند. برای آشنایی بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

گذر از دل کویر ؛ از یزد تا دامغان و عبور از دشت پر ماجرا 1395/07/22


در سراسر ایران تکه های کوچک و بزرگ کویری بسیاری وجود دارد که هر کدام به دلایل خاصی، اسم و رسمی پیدا کرده اند. در این مطلب یک راهنمای سفر منحصر بفردی برای شما داریم که تعداد زیادی از این تکه های کویری را دردل خود جای داده است؛ برنامه ای برای گذر از قلب دشت کویر؛ بزرگ ترین کویر ایران.

شمس تبریزی که بود؟ 1395/07/10


! امروز هفتم مهرماه روز بزرگداشت شمس تبریزی است؛ برای کسانی که اهل شعرند و عرفان، نام خوی تنها با آفتابگردانهایش گره نخورده بلکه یادآور بزرگمردی است که خود هزار آفتاب تابان در دل مولانا افروخت و عاقبت غریبانه در این شهر غروب کرد.